Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMBJ150AL0S0PM
SMBJ150AL0S0PM
SMBJ150AL0S0PM NextGen Components
SMBJ150AL0S0PM.pdf?rlkey=9l99t59x0fjzb9mx983zr1rv1&st=nqm6qftl&dl=0
Hersteller: NextGen Components
Description: TVs Diodes Uni. 150VWM 2.47A SMB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.47A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 150V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 243V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ150AL0S0PM NextGen Components
Description: TVs Diodes Uni. 150VWM 2.47A SMB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.47A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 150V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 167V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 243V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.