Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMBJ150L00S0PL
SMBJ150L00S0PL
SMBJ150L00S0PL NextGen Components
SMBJ150L00S0PL.pdf?rlkey=3q9im8vz59lbfjhyejh00xsw0&st=edmknv5z&dl=0
Hersteller: NextGen Components
Description: TVs Diodes Uni. 150VWM 2.24A SMB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.24A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 150V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 268V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ150L00S0PL NextGen Components
Description: TVs Diodes Uni. 150VWM 2.24A SMB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.24A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 150V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 167V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 268V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.