SMBJ160A M4G
SMBJ160A M4G Taiwan Semiconductor Corporation
SMBJ%20SERIES_R2104.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 160VWM 259VC DO214AA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 160V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 178V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 259V
Power - Peak Pulse: 600W
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ160A M4G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 160VWM 259VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 160V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 178V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 259V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.
Weitere Produktangebote SMBJ160A M4G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMBJ160A M4G SMBJ160A M4G Hersteller : Taiwan Semiconductor SMBJ_SERIES_R2104-2529437.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 187.5V 5% Unidi rectional TVS