SMBJ160AQ Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes SMB 160V 600W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ160AQ Yangjie Technology
Description: TVS DIODE 160VWM 259VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 160V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 178V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 259V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMBJ160AQ
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
SMBJ160A-Q | Hersteller : Bourns |
Diode TVS Single Uni-Dir 160V 600W 2-Pin SMB T/R Automotive AEC-Q101 |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMBJ160A-Q | Hersteller : Bourns Inc. |
Produkt ist nicht verfügbar |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMBJ - A 160V |