Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMBJ180AL0S0PT
SMBJ180AL0S0PT
SMBJ180AL0S0PT NextGen Components
SMBJ180AL0S0PT.pdf?rlkey=xdndq5d1uof4ojn5oxp9czcka&st=7vj2otnb&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVs Diodes Uni. 180VWM 2.06A SMB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.06A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 180V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 291.6V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ180AL0S0PT NextGen Components
Description: TVs Diodes Uni. 180VWM 2.06A SMB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.06A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 180V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 200V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 291.6V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.