Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMBJ180CALS0ET
SMBJ180CALS0ET
SMBJ180CALS0ET NextGen Components
SMBJ180CALS0ET.pdf?rlkey=0rpq0i1libg6gj8e10xewsdzn&st=eccu9vh9&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVs Diodes Bi. 180VWM 2.06A SMB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.06A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 180V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 291.6V
Power - Peak Pulse: 600W
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ180CALS0ET NextGen Components
Description: TVs Diodes Bi. 180VWM 2.06A SMB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.06A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 180V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 200V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 291.6V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.