Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMBJ180CL0S0ES
SMBJ180CL0S0ES
SMBJ180CL0S0ES NextGen Components
SMBJ180CL0S0ES.pdf?rlkey=blum96w8qjgut9s2iy3yil1n5&st=eb7lo0x9&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVs Diodes Bi. 180VWM 1.86A SMB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.86A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 180V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 200.16V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 322.2V
Power - Peak Pulse: 600W
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ180CL0S0ES NextGen Components
Description: TVs Diodes Bi. 180VWM 1.86A SMB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.86A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 180V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 200.16V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 322.2V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.