SMBJ200CA-H Bourns Inc.
Hersteller: Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 200VWM 324VC SMB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 200V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 324V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ200CA-H Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 200VWM 324VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.9A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 200V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 224V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 324V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMBJ200CA-H
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
SMBJ200CAH | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMBJ200CA-H | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 200volts 1uA 1.9 Amps Bi-Dir |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMBJ200CAH | Hersteller : Eaton Electronics |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMBJE AUTO, 20V |
Category: Bidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 0.6kW; 224÷247V; 1.9A; bidirectional; SMB; reel,tape Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.6kW Max. off-state voltage: 200V Breakdown voltage: 224...247V Max. forward impulse current: 1.9A Semiconductor structure: bidirectional Case: SMB Mounting: SMD Leakage current: 1µA Manufacturer series: SMBJ Kind of package: reel; tape Application: automotive industry |