Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMBJ20CL00S0BU
SMBJ20CL00S0BU
SMBJ20CL00S0BU NextGen Components
SMBJ20CL00S0BU.pdf?rlkey=g69w10o8fv6rydhkj9q3ri1ex&st=04j8gr4n&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVs Diodes Bi. 20VWM 16.76A SMB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 16.76A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 35.8V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ20CL00S0BU NextGen Components
Description: TVs Diodes Bi. 20VWM 16.76A SMB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 16.76A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 22.2V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 35.8V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.