SMBJ26AH
SMBJ26AH Eaton - Electronics Division
eaton-smbje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1063-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 14.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 26V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 42.1V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ26AH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 14.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 26V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 28.9V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 42.1V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Applications: Telecom
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 4925 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 23
Packaging: Tape & Reel (TR)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 14.9A
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Power - Peak Pulse: 600W
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ26AH SMBJ26AH Hersteller : Eaton Electronics eaton-smbje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1063-en.pdf SMBJH SERIES_A2102.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMBJE AUTO, 26V
SMBJ26AH SMBJ26AH Hersteller : Taiwan Semiconductor eaton-smbje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1063-en.pdf SMBJH SERIES_A2102.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W, 30.4V, 5%, Unidirectional, TVS
SMBJ26AH Hersteller : TAIWAN SEMICONDUCTOR SMBJH.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 28.9÷31.9V; 14.9A; unidirectional; ±5%; SMBJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 26V
Breakdown voltage: 28.9...31.9V
Max. forward impulse current: 14.9A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: DO214AA; SMB
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMBJ
Tolerance: ±5%
Application: automotive industry
Kind of package: reel; tape
SMBJ26AH Hersteller : EATON ELECTRONICS SMBJ-H.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 28.9÷31.9V; 14.3A; unidirectional; SMB; SMBJ
Type of diode: TVS
Max. off-state voltage: 26V
Max. forward impulse current: 14.3A