Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMBJ26AL00S0ME
SMBJ26AL00S0ME
SMBJ26AL00S0ME NextGen Components
SMBJ26AL00S0ME.pdf?rlkey=dyng85rcivegexomcv5oeda5q&st=ip3lfss2&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVs Diodes Uni. 26VWM 14.25A SMB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 14.25A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 26V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 42.1V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ26AL00S0ME NextGen Components
Description: TVs Diodes Uni. 26VWM 14.25A SMB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 14.25A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 26V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 28.9V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 42.1V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.