Produkte > YENYO TECHNOLOGY > SMBJ36CA-A
SMBJ36CA-A
SMBJ36CA-A Yenyo Technology
SMBJ%20SERIES%20A.pdf
Hersteller: Yenyo Technology
Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AA
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.33A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 38
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ36CA-A Yenyo Technology
Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.33A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 40V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.