SMBJ36CAH
SMBJ36CAH Eaton - Electronics Division
eaton-smbje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1063-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AA
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 1036 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ36CAH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 40V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMBJ36CAH SMBJ36CAH Hersteller : Eaton Electronics SMBJH SERIES_A2102.pdf eaton-smbje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1063-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMBJE AUTO, 36V
auf Bestellung 4378 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
SMBJ36CA-H SMBJ36CA-H Hersteller : Bourns smbj.pdf TVS Diode Single Bi-Dir 36V 600W 2-Pin SMB T/R
auf Bestellung 2 Stücke:
auf Bestellung 4 Stücke:
SMBJ36CAH SMBJ36CAH Hersteller : Taiwan Semiconductor smbjh20series_a2102.pdf Diode TVS Single Bi-Dir 36V 600W 2-Pin SMB T/R Automotive AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Type: Zener
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.8A
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Applications: Telecom
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Power - Peak Pulse: 600W
SMBJ36CAH SMBJ36CAH Hersteller : Taiwan Semiconductor SMBJH SERIES_A2102.pdf eaton-smbje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1063-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W, 42.1V, 5%, Bidirectional, TVS
SMBJ36CAH Hersteller : TAIWAN SEMICONDUCTOR SMBJH.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 40÷44.2V; 10.8A; bidirectional; ±5%; DO214AA,SMB
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 36V
Breakdown voltage: 40...44.2V
Max. forward impulse current: 10.8A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: DO214AA; SMB
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMBJ
Tolerance: ±5%
Application: automotive industry
Kind of package: reel; tape
SMBJ36CAH Hersteller : EATON ELECTRONICS SMBJ-H.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 40÷44.2V; 10.4A; bidirectional; SMB; reel,tape
Type of diode: TVS
Max. off-state voltage: 36V
Breakdown voltage: 40...44.2V
Max. forward impulse current: 10.4A