Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMBJ36CAL0S0CP
SMBJ36CAL0S0CP
SMBJ36CAL0S0CP NextGen Components
SMBJ36CAL0S0CP.pdf?rlkey=1fm291yjzgwnjcpdbm0atgk7i&st=g8ogu4bb&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVs Diodes Bi. 36VWM 10.33A SMB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.33A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ36CAL0S0CP NextGen Components
Description: TVs Diodes Bi. 36VWM 10.33A SMB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.33A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 40V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.