SMBJ43AQ-TP
SMBJ43AQ-TP Micro Commercial Co
SMBJ5.0AQ_SMBJ190CAQ(SMB).pdf
Hersteller: Micro Commercial Co
Description: TVS DIODES
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 8.7A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 69.4V
Power - Peak Pulse: 600W
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ43AQ-TP Micro Commercial Co
Description: TVS DIODES, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 8.7A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 47.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 69.4V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.