Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMBJ440AL0S0QM
SMBJ440AL0S0QM
SMBJ440AL0S0QM NextGen Components
SMBJ440AL0S0QM.pdf?rlkey=t3gvee8e59ygqbj3rqgb5ige3&st=n4kcbcmp&dl=0
Hersteller: NextGen Components
Description: TVs Diodes Uni. 440VWM 0.84A SMB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 840mA
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 440V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 492V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 713V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ440AL0S0QM NextGen Components
Description: TVs Diodes Uni. 440VWM 0.84A SMB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 840mA, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 440V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 492V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 713V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.