Produkte > SETSAFE | SETFUSE > SMBJ440CA-BX
SMBJ440CA-BX
SMBJ440CA-BX SETsafe | SETfuse
Hersteller: SETsafe | SETfuse
Description: TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSION DI
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Automotive, Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 440V
Supplier Device Package: DO-214AA
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 492V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 713V
Power - Peak Pulse: 800W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 22
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ440CA-BX SETsafe | SETfuse
Description: TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSION DI, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: Automotive, Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 440V, Supplier Device Package: DO-214AA, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 492V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 713V, Power - Peak Pulse: 800W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.