Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMBJ48CAL0S0CX
SMBJ48CAL0S0CX
SMBJ48CAL0S0CX NextGen Components
SMBJ48CAL0S0CX.pdf?rlkey=kty81cekj9tm8poiivv5dk3zp&st=k1sedtx7&dl=0
Hersteller: NextGen Components
Description: TVs Diodes Bi. 48VWM 7.75A SMB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.75A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 48V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 77.4V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ48CAL0S0CX NextGen Components
Description: TVs Diodes Bi. 48VWM 7.75A SMB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.75A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 48V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 53.3V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 77.4V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.