Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMBJ48L000S0MW
SMBJ48L000S0MW
SMBJ48L000S0MW NextGen Components
SMBJ48L000S0MW.pdf?rlkey=lsrsecc7jo5izdzt9iqgajnal&st=cvytj0aq&dl=0
Hersteller: NextGen Components
Description: TVs Diodes Uni. 48VWM 7.02A SMB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.02A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 48V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 85.5V
Power - Peak Pulse: 600W
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ48L000S0MW NextGen Components
Description: TVs Diodes Uni. 48VWM 7.02A SMB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.02A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 48V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 53.3V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 85.5V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.