Produkte > VISHAY > SMBJ58A-E3/5B
SMBJ58A-E3/5B
SMBJ58A-E3/5B Vishay
doc88392.pdf
Hersteller: Vishay
Diode TVS Single Uni-Dir 58V 600W 2-Pin SMB T/R
auf Bestellung 32000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3200
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ58A-E3/5B Vishay
Category: Unidirectional TVS SMD diodes, Description: Diode: TVS; 600W; 64.4÷71.2V; 6.4A; unidirectional; ±5%; SMB; SMBJ, Type of diode: TVS, Peak pulse power dissipation: 0.6kW, Max. off-state voltage: 58V, Breakdown voltage: 64.4...71.2V, Max. forward impulse current: 6.4A, Semiconductor structure: unidirectional, Case: SMB, Mounting: SMD, Leakage current: 1µA, Manufacturer series: SMBJ, Tolerance: ±5%, Features of semiconductor devices: glass passivated, Kind of package: 13 inch reel; tape, Technology: TransZorb®.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMBJ58A-E3/5B SMBJ58A-E3/5B Hersteller : Vishay doc88392.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 58V 600W 2-Pin SMB T/R
auf Bestellung 32000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3200
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 93.6V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
SMBJ58A-E3/5B SMBJ58A-E3/5B Hersteller : Vishay Semiconductors smbj.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 58V 1000W UniDir TransZorb 5% Tol
Mindestbestellmenge: 4
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ58A-E3\5B SMBJ58A-E3\5B Hersteller : Vishay Semiconductors ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,58V 5%,UNIDIR,SMB TVS
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ58A-E3/5B Hersteller : VISHAY smbj.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 600W; 64.4÷71.2V; 6.4A; unidirectional; ±5%; SMB; SMBJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 58V
Breakdown voltage: 64.4...71.2V
Max. forward impulse current: 6.4A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: SMB
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMBJ
Tolerance: ±5%
Features of semiconductor devices: glass passivated
Kind of package: 13 inch reel; tape