Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMBJ58AL00S0NG
SMBJ58AL00S0NG
SMBJ58AL00S0NG NextGen Components
SMBJ58AL00S0NG.pdf?rlkey=14noligjy5iwkf9oor79d4vic&st=2873sakf&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVs Diodes Uni. 58VWM 6.41A SMB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.41A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 93.6V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ58AL00S0NG NextGen Components
Description: TVs Diodes Uni. 58VWM 6.41A SMB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.41A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 64.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 93.6V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.