Produkte > VISHAY > SMBJ85CA-E3/5B
SMBJ85CA-E3/5B
SMBJ85CA-E3/5B Vishay
doc88392.pdf
Hersteller: Vishay
Diode TVS Single Bi-Dir 85V 600W 2-Pin SMB T/R
auf Bestellung 3200 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3200
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ85CA-E3/5B Vishay
Category: Bidirectional TVS SMD diodes, Description: Diode: TVS; 600W; 94.4÷104V; 4.4A; bidirectional; ±5%; SMB; SMBJ, Type of diode: TVS, Peak pulse power dissipation: 0.6kW, Max. off-state voltage: 85V, Breakdown voltage: 94.4...104V, Max. forward impulse current: 4.4A, Semiconductor structure: bidirectional, Tolerance: ±5%, Case: SMB, Mounting: SMD, Leakage current: 1µA, Kind of package: 13 inch reel; tape, Features of semiconductor devices: glass passivated, Technology: TransZorb®, Manufacturer series: SMBJ.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMBJ85CA-E3/5B SMBJ85CA-E3/5B Hersteller : Vishay General Semiconductor smbj.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 85V 800W Bidir TransZorb 5% Tol
auf Bestellung 464 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
SMBJ85CA-E3/5B SMBJ85CA-E3/5B Hersteller : Vishay Semiconductors smbj.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 85V 800W Bidir TransZorb 5% Tol
auf Bestellung 264 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 85V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 137V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
auf Bestellung 1600 Stücke:
Mindestbestellmenge: 19
SMBJ85CA-E3/5B SMBJ85CA-E3/5B Hersteller : Vishay doc88392.pdf Diode TVS Single Bi-Dir 85V 600W 2-Pin SMB T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ85CA-E3\5B SMBJ85CA-E3\5B Hersteller : Vishay Semiconductors ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,85V 5%,BIDIR,SMB TVS
SMBJ85CA-E3/5B Hersteller : VISHAY smbj.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 600W; 94.4÷104V; 4.4A; bidirectional; ±5%; SMB; SMBJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 85V
Breakdown voltage: 94.4...104V
Max. forward impulse current: 4.4A
Semiconductor structure: bidirectional
Tolerance: ±5%
Case: SMB
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Kind of package: 13 inch reel; tape