Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMBJ85CAL0S0DV
SMBJ85CAL0S0DV
SMBJ85CAL0S0DV NextGen Components
SMBJ85CAL0S0DV.pdf?rlkey=lw89llp736iv2fr7vmyooxu7h&st=7u959w06&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVs Diodes Bi. 85VWM 4.38A SMB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.38A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 85V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 137V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ85CAL0S0DV NextGen Components
Description: TVs Diodes Bi. 85VWM 4.38A SMB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.38A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 85V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 94.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 137V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.