Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMBJ90CAL0S0DX
SMBJ90CAL0S0DX
SMBJ90CAL0S0DX NextGen Components
SMBJ90CAL0S0DX.pdf?rlkey=fdtkorlfq9tp3ab7jnuyqh8x4&st=w1ysh8ek&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVs Diodes Bi. 90VWM 4.11A SMB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.11A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 90V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 146V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ90CAL0S0DX NextGen Components
Description: TVs Diodes Bi. 90VWM 4.11A SMB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.11A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 90V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 100V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 146V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.