SMC0805J151
SMC0805J151 NTE Electronics, Inc
smc.pdf
Hersteller: NTE Electronics, Inc
Description: CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0805
Packaging: Bag
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.051" (1.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 150 pF
auf Bestellung 162 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMC0805J151 NTE Electronics, Inc
Description: CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0805, Packaging: Bag, Tolerance: ±5%, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.051" (1.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 150 pF.