SMC10-F20-HHD9
SMC10-F20-HHD9 NMB Technologies Corporation
SMC10-20.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: STEPPER MOTOR PM BIPOLAR 5V
Features: Round Shaft
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 5VDC
Size / Dimension: Round - 0.394" Dia (10.00mm)
Type: Permanent Magnet
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Termination Style: PC Pin
Step Angle: 18°
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.059" (1.50mm)
Mounting Hole Spacing: 0.551" (14.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.197" (5.00mm)
Coil Resistance: 21.5 Ohms
Steps per Revolution: 20.0
auf Bestellung 232 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMC10-F20-HHD9 NMB Technologies Corporation
Description: STEPPER MOTOR PM BIPOLAR 5V, Features: Round Shaft, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 5VDC, Size / Dimension: Round - 0.394" Dia (10.00mm), Type: Permanent Magnet, Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Termination Style: PC Pin, Step Angle: 18°, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.059" (1.50mm), Mounting Hole Spacing: 0.551" (14.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.197" (5.00mm), Coil Resistance: 21.5 Ohms, Steps per Revolution: 20.0.