Produkte > AMPHENOL PIHER > SMC10H04-102A2020-MTA
SMC10H04-102A2020-MTA
SMC10H04-102A2020-MTA Amphenol Piher
18_SM_SMC10v03-2944228.pdf
Hersteller: Amphenol Piher
Potentiometers 10mm Panel mount potentiometer cermet 1K Ohm Resistance 20% Tolerance 0,33W,Plastic shaft Linear Horizontal PCB Pin Bulk
auf Bestellung 547 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMC10H04-102A2020-MTA Amphenol Piher
Description: POT 1K OHM 1/3W CERMET LINEAR, Resistance (Ohms): 1k, Power (Watts): 0.333W, 1/3W, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Bushing Thread: M7 x 0.75, Actuator Length: 1.181" (30.00mm), Actuator Type: Round, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.157" (4.00mm), Resistive Material: Cermet, Taper: Linear, Rotation: 235°, Number of Gangs: 1, Part Status: Active, Number of Turns: 1.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMC10H04-102A2020MTA SMC10H04-102A2020MTA Hersteller : Amphenol Piher Sensing Systems 18-SM-SMC10v03.pdf Description: POT 1K OHM 1/3W CERMET LINEAR
Resistance (Ohms): 1k
Power (Watts): 0.333W, 1/3W
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Adjustment Type: Side Adjustment
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: PC Pins
Bushing Thread: M7 x 0.75
Actuator Length: 1.181" (30.00mm)
Actuator Type: Round
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.157" (4.00mm)