Produkte > AMPHENOL PIHER SENSING SYSTEMS > SMC10H04-503A2020-TA
SMC10H04-503A2020-TA
SMC10H04-503A2020-TA Amphenol Piher Sensing Systems
18-SM-SMC10v03.pdf
Hersteller: Amphenol Piher Sensing Systems
Description: POT 50K OHM 1/3W CERMET LINEAR
Packaging: Bulk
Resistance (Ohms): 50k
Power (Watts): 0.333W, 1/3W
Tolerance: ±20%
Adjustment Type: Side Adjustment
Bushing Thread: M7 x 0.75
Actuator Length: 1.181" (30.00mm)
Actuator Type: Round
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.157" (4.00mm)
Number of Turns: 1.0
auf Bestellung 384 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMC10H04-503A2020-TA Amphenol Piher Sensing Systems
Description: POT 50K OHM 1/3W CERMET LINEAR, Packaging: Bulk, Resistance (Ohms): 50k, Power (Watts): 0.333W, 1/3W, Tolerance: ±20%, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Bushing Thread: M7 x 0.75, Actuator Length: 1.181" (30.00mm), Actuator Type: Round, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.157" (4.00mm), Resistive Material: Cermet, Taper: Linear, Rotation: 235°, Number of Gangs: 1, Part Status: Active, Number of Turns: 1.0.