Produkte > KEMET > SMC12.7105G50B31TR24
SMC12.7105G50B31TR24
SMC12.7105G50B31TR24 KEMET
KEM_F3083_SMC
Hersteller: KEMET
Description: 1 UFVDCV
Packaging: Bulk
Tolerance: ±2%
Features: High Temperature
Package / Case: 5045 (127114 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS)
Voltage Rating - AC: 30V
Voltage Rating - DC: 50V
Height - Seated (Max): 0.264" (6.70mm)
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 0.500" L x 0.453" W (12.70mm x 11.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMC12.7105G50B31TR24 KEMET
Description: 1 UFVDCV, Packaging: Bulk, Tolerance: ±2%, Features: High Temperature, Package / Case: 5045 (127114 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Voltage Rating - AC: 30V, Voltage Rating - DC: 50V, Height - Seated (Max): 0.264" (6.70mm), Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 0.500" L x 0.453" W (12.70mm x 11.50mm).
Weitere Produktangebote SMC12.7105G50B31TR24
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMC12.7105G50B31TR24 SMC12.7105G50B31TR24 Hersteller : KEMET KEM_F3083_SMC.pdf Film Capacitors 50V 1uF 0.02 2% 30 VAC