Produkte > KEMET > SMC16.5474J250C31TR24
SMC16.5474J250C31TR24
SMC16.5474J250C31TR24 KEMET
SMC16.5474J250C31TR24
Hersteller: KEMET
Description: 0,47 U 50 VV
Tolerance: ±5%
Features: High Temperature
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6560 (165150 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS)
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.283" (7.20mm)
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 0.650" L x 0.591" W (16.50mm x 15.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMC16.5474J250C31TR24 KEMET
Description: 0,47 U 50 VV, Tolerance: ±5%, Features: High Temperature, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6560 (165150 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.283" (7.20mm), Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 0.650" L x 0.591" W (16.50mm x 15.00mm).
Weitere Produktangebote SMC16.5474J250C31TR24
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMC16.5474J250C31TR24 SMC16.5474J250C31TR24 Hersteller : KEMET KEM_F3083_SMC.pdf Film Capacitors 250volts 0.47uF 5% LS 16.5mm