SMCJ400CA-H Bourns Inc.
Hersteller: Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 400VWM 648VC SMC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 400V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 648V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ400CA-H Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 400VWM 648VC SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 400V, Supplier Device Package: SMC, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 447V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 648V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMCJ400CA-H
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
SMCJ400CAH | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMCJ400CA-H | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400volts 1uA 2.3 Amps Bi-Dir |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMCJ400CAH | Hersteller : Eaton Electronics |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMCJE AUTO, 40V |