SMCJ51CAQ Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes SMC 51V 1500W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ51CAQ Yangjie Technology
Description: TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 18.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 51V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 56.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 82.4V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMCJ51CA-Q | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 51volts 1.5kW 5% Bi-Dir. AEC-Q101 |
auf Bestellung 11845 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Diode TVS Single Bi-Dir 51V 1.5KW Automotive AEC-Q101 2-Pin SMC T/R |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMCJ51CA-Q | Hersteller : Bourns Inc. |
Produkt ist nicht verfügbar |
Description: TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMCPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AB, SMC Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Current - Peak Pulse (10/1000µs): 18.2A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 51V Supplier Device Package: DO-214AB (SMC) Bidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 56.7V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 82.4V Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW) Power Line Protection: No Part Status: Active Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |