SMCJE180CAH
SMCJE180CAH Eaton - Electronics Division
eaton-smcje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1064-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 180VWM 292VC SMC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 180V
Supplier Device Package: SMC
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 201V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 292V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJE180CAH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 180VWM 292VC SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 180V, Supplier Device Package: SMC, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 201V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 292V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMCJE180CAH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMCJE180CAH SMCJE180CAH Hersteller : Eaton Electronics eaton_smcje_automotive_tvs_diode_power_esd_suppres-2511057.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes AUTO TVS DIODE, SMCJE FAMILY, 180Vdc, Bi