Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMDJ120CALS001
SMDJ120CALS001
SMDJ120CALS001 NextGen Components
SMDJ120CALS001.pdf?rlkey=6p1festkzfpyazt949osmhtvd&st=20q3qia7&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVS DIODE BID 120VWM 193V SMC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: Industrial, Multipurpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 14.54A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 120V
Supplier Device Package: SMC (DO-214AB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 193V
Power - Peak Pulse: 3000W (3kW)
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMDJ120CALS001 NextGen Components
Description: TVS DIODE BID 120VWM 193V SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: Industrial, Multipurpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 14.54A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 120V, Supplier Device Package: SMC (DO-214AB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 133V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 193V, Power - Peak Pulse: 3000W (3kW), Power Line Protection: No.