Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMDJ140CALS001
SMDJ140CALS001
SMDJ140CALS001 NextGen Components
SMDJ140CALS001.pdf?rlkey=8gj0zvcop1nq8qcurjfscrq8m&st=am6kun9f&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVS DIODE BID 140VWM 226.8V SMC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: Industrial, Multipurpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 13.23A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 140V
Supplier Device Package: SMC (DO-214AB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 155V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 226.8V
Power - Peak Pulse: 3000W (3kW)
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMDJ140CALS001 NextGen Components
Description: TVS DIODE BID 140VWM 226.8V SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: Industrial, Multipurpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 13.23A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 140V, Supplier Device Package: SMC (DO-214AB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 155V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 226.8V, Power - Peak Pulse: 3000W (3kW), Power Line Protection: No.