Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMDJ15AL00S001
SMDJ15AL00S001
SMDJ15AL00S001 NextGen Components
SMDJ15AL00S001.pdf?rlkey=ldii7n49t0l4nqiouu87d60ks&st=nvwxvhps&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVS DIODE UNI 15VWM 24.4V SMC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: Industrial, Multipurpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 122.95A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V
Supplier Device Package: SMC (DO-214AB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 24.4V
Power - Peak Pulse: 3000W (3kW)
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMDJ15AL00S001 NextGen Components
Description: TVS DIODE UNI 15VWM 24.4V SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: Industrial, Multipurpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 122.95A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V, Supplier Device Package: SMC (DO-214AB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 16.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 24.4V, Power - Peak Pulse: 3000W (3kW), Power Line Protection: No.