Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMDJ160CALS001
SMDJ160CALS001
SMDJ160CALS001 NextGen Components
SMDJ160CALS001.pdf?rlkey=difk885qruo3mb8va0g463ffm&st=32mqdljj&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVS DIODE BID 160VWM 259V SMC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: Industrial, Multipurpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 11.58A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 160V
Supplier Device Package: SMC (DO-214AB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 178V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 259V
Power - Peak Pulse: 3000W (3kW)
Power Line Protection: No
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMDJ160CALS001 NextGen Components
Description: TVS DIODE BID 160VWM 259V SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: Industrial, Multipurpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 11.58A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 160V, Supplier Device Package: SMC (DO-214AB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 178V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 259V, Power - Peak Pulse: 3000W (3kW), Power Line Protection: No.