Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMDJ180AL0S001
SMDJ180AL0S001
SMDJ180AL0S001 NextGen Components
SMDJ180AL0S001.pdf?rlkey=7o3ofufs01gy95r28sa5uxt56&st=a8twl2fn&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVS DIODE UNI 180VWM 291.6V SMC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: Industrial, Multipurpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.29A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 180V
Supplier Device Package: SMC (DO-214AB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 291.6V
Power - Peak Pulse: 3000W (3kW)
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMDJ180AL0S001 NextGen Components
Description: TVS DIODE UNI 180VWM 291.6V SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: Industrial, Multipurpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.29A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 180V, Supplier Device Package: SMC (DO-214AB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 200V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 291.6V, Power - Peak Pulse: 3000W (3kW), Power Line Protection: No.