Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMDJ220CALS001
SMDJ220CALS001
SMDJ220CALS001 NextGen Components
SMDJ220CALS001.pdf?rlkey=sc63jtok0ylhbhhic4wqpx8hg&st=l0j3b9k5&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVS DIODE BID 220VWM 356V SMC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: Industrial, Multipurpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 8.43A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 220V
Supplier Device Package: SMC (DO-214AB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 356V
Power - Peak Pulse: 3000W (3kW)
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMDJ220CALS001 NextGen Components
Description: TVS DIODE BID 220VWM 356V SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: Industrial, Multipurpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 8.43A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 220V, Supplier Device Package: SMC (DO-214AB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 246V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 356V, Power - Peak Pulse: 3000W (3kW), Power Line Protection: No.