Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMDJ250CALS001
SMDJ250CALS001
SMDJ250CALS001 NextGen Components
SMDJ250CALS001.pdf?rlkey=mkc9twm8r5889j2qp7c2l60tc&st=psazsgbq&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVS DIODE BID 250VWM 405V SMC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: Industrial, Multipurpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.41A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 250V
Supplier Device Package: SMC (DO-214AB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 279V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 405V
Power - Peak Pulse: 3000W (3kW)
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMDJ250CALS001 NextGen Components
Description: TVS DIODE BID 250VWM 405V SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: Industrial, Multipurpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.41A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 250V, Supplier Device Package: SMC (DO-214AB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 279V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 405V, Power - Peak Pulse: 3000W (3kW), Power Line Protection: No.