Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMDJ28CAL0S001
SMDJ28CAL0S001
SMDJ28CAL0S001 NextGen Components
SMDJ28CAL0S001.pdf?rlkey=u4830ozq9vgswu6jnd2gtevje&st=tnjgymh4&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVS DIODE BID 28VWM 45.4V SMC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: Industrial, Multipurpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 66.08A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 28V
Supplier Device Package: SMC (DO-214AB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 45.4V
Power - Peak Pulse: 3000W (3kW)
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMDJ28CAL0S001 NextGen Components
Description: TVS DIODE BID 28VWM 45.4V SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: Industrial, Multipurpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 66.08A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 28V, Supplier Device Package: SMC (DO-214AB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 31.1V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 45.4V, Power - Peak Pulse: 3000W (3kW), Power Line Protection: No.