Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMDJ40AL00S001
SMDJ40AL00S001
SMDJ40AL00S001 NextGen Components
SMDJ40AL00S001.pdf?rlkey=iu7cqd450ool62ngvg83298bn&st=tw38wwnt&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVS DIODE UNI 40VWM 64.5V SMC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: Industrial, Multipurpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 46.51A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V
Supplier Device Package: SMC (DO-214AB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.5V
Power - Peak Pulse: 3000W (3kW)
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMDJ40AL00S001 NextGen Components
Description: TVS DIODE UNI 40VWM 64.5V SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: Industrial, Multipurpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 46.51A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V, Supplier Device Package: SMC (DO-214AB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 44.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.5V, Power - Peak Pulse: 3000W (3kW), Power Line Protection: No.