SMF11CAH
SMF11CAH Eaton - Electronics Division
eaton-smfe-200-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1066-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 11VWM 18.2VC SOD123FL
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 11A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 11V
Supplier Device Package: SOD-123FL
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 18.2V
Power - Peak Pulse: 200W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMF11CAH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 11VWM 18.2VC SOD123FL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-123F, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 11A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 11V, Supplier Device Package: SOD-123FL, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 12.2V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 18.2V, Power - Peak Pulse: 200W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMF11CAH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMF11CAH SMF11CAH Hersteller : Eaton Electronics eaton_smfe_200_automotive_tvs_diode_power_esd_supp-2511086.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMFE AUTO, 11V
Produkt ist nicht verfügbar
SMF11CAH Hersteller : EATON ELECTRONICS SMF-H.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.2kW; 12.2÷13.5V; 11A; bidirectional; SOD123F; SMF
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.2kW
Max. off-state voltage: 11V
Breakdown voltage: 12.2...13.5V
Max. forward impulse current: 11A