Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMF12AL000S0HE
SMF12AL000S0HE
SMF12AL000S0HE NextGen Components
SMF12AL000S0HE.pdf?rlkey=h1i8r5vv1k66b86ncw61gah86&st=66gd3ovh&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVS Diodes 12V Uni. Channel SOD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123F, SMF
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.05A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V
Supplier Device Package: SMF/SOD-123FL
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 19.9V
Power - Peak Pulse: 200W