Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMF14AL000S0HK
SMF14AL000S0HK
SMF14AL000S0HK NextGen Components
SMF14AL000S0HK.pdf?rlkey=d1hr9epe8cmi7ojx6211zum4v&st=eeitv1mm&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVS Diodes 14V Uni. Channel SOD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123F, SMF
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 8.62A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 14V
Supplier Device Package: SMF/SOD-123FL
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 23.2V
Power - Peak Pulse: 200W