Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMF15AL000S0HM
SMF15AL000S0HM
SMF15AL000S0HM NextGen Components
SMF15AL000S0HM.pdf?rlkey=b23yudged9jubkapww71a4afx&st=h846lrdd&dl=0
Hersteller: NextGen Components
Description: TVS Diodes 15V Uni. Channel SOD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123F, SMF
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 8.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V
Supplier Device Package: SMF/SOD-123FL
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 24.4V
Power - Peak Pulse: 200W