Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMF16AL000S0HP
SMF16AL000S0HP
SMF16AL000S0HP NextGen Components
SMF16AL000S0HP.pdf?rlkey=fyjkx4smrjs6ose4o9xjjytxz&st=ban9vsua&dl=0
Hersteller: NextGen Components
Description: TVS Diodes 16V Uni. Channel SOD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123F, SMF
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.69A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 16V
Supplier Device Package: SMF/SOD-123FL
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26V
Power - Peak Pulse: 200W