Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMF20AL000S0HV
SMF20AL000S0HV
SMF20AL000S0HV NextGen Components
SMF20AL000S0HV.pdf?rlkey=obpibtdwpg76t6jl9asuo204e&st=cz1vhewt&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVS Diodes 20V Uni. Channel SOD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123F, SMF
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.17A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20V
Supplier Device Package: SMF/SOD-123FL
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 32.4V
Power - Peak Pulse: 200W