Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMF220AL00S0TZ
SMF220AL00S0TZ
SMF220AL00S0TZ NextGen Components
SMF220AL00S0TZ.pdf?rlkey=uxa8oyl1cj24htl675dpmthsj&st=cyiph24e&dl=0
Hersteller: NextGen Components
Description: TVS Diodes 220V Uni. Channel SO
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123F, SMF
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 560mA
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 220V
Supplier Device Package: SMF/SOD-123FL
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 356V
Power - Peak Pulse: 200W