Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMF24AL000S0HZ
SMF24AL000S0HZ
SMF24AL000S0HZ NextGen Components
SMF24AL000S0HZ.pdf?rlkey=m1imi60kmbx86rjx8io9oc359&st=0jy44ei4&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVS Diodes 24V Uni. Channel SOD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123F, SMF
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.14A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V
Supplier Device Package: SMF/SOD-123FL
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V
Power - Peak Pulse: 200W